پنج شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۳

رومانتیک ترین مناطق دنیا

رومانتیک ترین مناطق دنیا

رومانتیک ترین مناطق دنیا : اشتلبرگ، سوییس

دهکده ی کوچک اشتلبرگ (Stechelberg) در همان یخچالی واقع شده که دره ی لوتربرونن واقع در ارتفاعات برن در کشور سوئیس را بوجود آورده است. این دهکده در دامنه ی کوه های یونگ فرا (Jungfrau) مستقر شده و توسط تله کابین LSMS به دهکده های Gimmelwald، موورن و شیلتورن که مخصوص اسکی و پیاده روی هستند، متصل شده است. دهکده ی Wengen نیز در طرف دیگر این دره و بر بالای صخره ها قرار گرفته. دهکده ی اشتلبرگ با کوه های شیبدار، پرتگاه ها و آبشارهای فراوانی احاطه شده و توسط رشته ای از قله ها و یخچال های ناهموار، از بخش Wallis واقع در جنوب جدا شده است. در ورودی شمالی این دهکده نیز یکی از مناظر ثبت شده در میراث جهانی یونیسف قرار دارد که همان منطقه ی حفاظت شده ی Jungfrau-Aletsch می باشد و شامل طولانی ترین یخچال کوه های آلپ است. همچنین این ناحیه قله های رفیع و ناهموار، صخره ها و پرتگاه ها، جنگل ها و مراتع آلپ، آبشارها و گلزارهای فراوانی را شامل می شود. خانه ی دوست داران طبیعت که آلپین هوف (Alpenhof) نامیده می شود، در ورودی پارک دهکده مستقر شده و هنوز در تمام طول سال به عنوان مکانی برای خواب و صبحانه (B&B) سرویس دهی می کند. در این دهکده ۷۲ آبشار وجود دارد که بویژه پس از بارندگی های شدید تماشایی می باشند. آبشار اشتوب باخ (Staubbach) مرتفع ترین آبشار سوئیس است که با ارتفاعی حدود ۳۰۰ متر در داخل دهکده ی اشتلبرگ واقع شده است.

صنعت توریسم در کنار چوپانی و گله داری از حیاتی ترین فعالیت های این ناحیه می باشد. مردم این دهکده امکانات بسیاری برای پیاده روی در بین مناظر و چشم اندازهای شگفت انگیز این ناحیه ترتیب داده اند. پیاده روی ها معمولا روی مسیرهای نسبتا شیبدار، یا بر روی زمین های مسطح واقع در زیر آبشارهای بلند سوئیس و نیز در سراشیبی های زیر تله کابین ها انجام می پذیرند. با اینکه در این دهکده زیر ساخت های عظیمی وجود دارد اما کلبه ها و اطاقک های چوبی بسیاری نیز در جای جای دهکده ساخته شده اند. در حقیقت این منطقه هم حالت طبیعی خود را حفظ کرده و هم تسهیلات و امکانات زندگی مدرن و مرفه را در اختیار دارد. در این منطقه هنوز فستیوال های سنتی و بخصوص نمایش های قدیمی خیمه شب بازی برگزار می شوند. نوای موسیقی (The Sound of Music) از نمونه نمایش هایی است که پیر و جوان از آن استقبال می کنند. همچنین مسابقه ی سه گانه ی سوئیسی که شامل شنا، دوچرخه سواری و دو می باشد، توسط این دهکده میزبانی و اجرا می شوند. .

                                         

نوشته شده توسط اپراتور 1 در چهارشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۸:۰۱ ق.ظ

ابر کلمات کلیدی

مطالب مرتبط با موضوع رومانتیک ترین مناطق دنیا

 

 

۴ نظر

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. پس ایران /؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. ایران پس چی شدهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

  3. با سلام

    لطفا” رمانتیک ترین نقطه دنیا رابرایم ایمیل فرمایید.

  4. چرا راه دور میرید. دلم می خواد اسم هشتپر تالش رو تو اینترنت جست و جو کنید و ببینید چه عکسایی میاد!!! هشتپر شهری تو گیلانه بین انزلی و آستارا. زیبا تر از همه این عکسا رو خواهید دید.
    هشتپر بهشت گمشده ایرانه. شهری که با همه زیبایی هاش هیچ ایرانی حتی اسمشو نشنیده!!!!!

    1. سلام واقعااینجورجایی که بااونجارقابت کنه هست؟آدرس دقیق واسم مفرستی شایداومدیم اونجا

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

*  آدرس پست الکترونیک خود را جهت اشتراک در خبرنامه وارد نمایید: